Odnowa łazienki z Syntilor

Pomysł na remont łazienki chodził za mną już od dłuższego czasu. Zastanawiałam się, co by tutaj zmienić, aby kąpiel stała się jeszcze bardziej przyjemna? Łazienka to miejsce, w którym lubię spędzać czas, szczególnie kiedy za oknem mróz. Gorąca woda, pachnące olejki, kolorowe sole i ja. Tylko jak się za to zabrać, unikając szpachlowania, wygładzania, pyłu wszędzie? Na to pytanie jest odpowiedź – Syntilor.

odnowa

Syntilor Łazienka OdNowa jest farbą do różnych powierzchni. Można nią pomalować płytki ceramiczne ścienne (również wewnątrz kabin prysznicowych), tynk wodoodporny, malowaną ścianę, tapetę, meble (laminowane, malowane, drewniane) oraz grzejniki. Wystarczą dwie warstwy, by zapewnić pełne krycie. Farba szybko schnie i jest wodoodporna. Nie ma konieczności przygotowywania warstwy podkładowej oraz usuwania starej farby, co było to dla mnie największym zaskoczeniem. Od tak mogłam zacząć odnawiać mój azyl.

PRZED:

W TRAKCIE:

PO:

odnowa

Najpierw pozbyłam się starego sylikonu i zgodnie z instrukcją na stronie www.syntilor.pl. Płytki odtłuściłam szmatką nasączoną acetonem, zwracając szczególną uwagę na łączenia. Miało to na celu usunięcie wszystkich śladów zabrudzeń m.in. osadu. Następnie za pomocą pędzla, nałożyłam farbę na fugi (zdjęcie nr 2). Warstwę pierwszą pozostawiłam do wyschnięcia na 3 godziny i powtórzyłam malowanie. Powrót do delikatnego użytkowania mógł nastąpić po upływie 12 godzin od nałożenia ostatniej warstwy. Pełną odporność uzyskujemy po 10 dniach schnięcia. Po wyschnięciu farby nałożyłam taśmę uszczelniającą na brzegi wanny.

Odnowa odbyła się w ekspresowym tempie. Poświęciłam na nią jeden dzień. Do pełnego krycia wystarczyły zaledwie dwie warstwy. Mogę cieszyć oko łazienką w kolorze kawy latte, który ładnie kontrastuje z wanną. Dzięki jasnym wytycznym i szerokim zastosowaniu farby Syntilor mogłam sama przekonać się jakie to proste. Na zdjęciach przedstawiłam tylko ułamek z remontu. Przede mną dalsze malowanie ścian, podłóg i sufitu. Jako, że wybieram sprawdzone produkty to już chyba wiem jak poradzę sobie z jego kontynuacją.

2 odpowiedzi na „Odnowa łazienki z Syntilor”

  1. Awatar milena
    milena

    Witam!Chcialabym spytac czy farba na plytkach nie odchodzi po czasie i podczas mycia?

    1. Awatar Ilona pisze

      Niestety zdarzają się miejsca, w których odchodzi farba 🙁 Nie wiem na ile to wina farby, a ile przypadkowych skrobnięć podczas mycia

Leave a Reply