Musujące kule do kąpieli przepis krok po kroku

Jednym z ulubionych momentów kąpieli są rozpuszczające się w wodzie kule. Pachną nieziemsko, dają poczucie głębokiego relaksu i spa w domowych warunkach. Mogą przybierać różne kształty, formy i kolory. W sklepie dostępne są we wielu wariantach. Postanowiłam wykonać sama swoje musujące kule do kąpieli. Przepis krok po kroku poprowadzi Cię to stworzenia czegoś innego, takiej kuli jakiej nikt nigdy nie widział. Zatem do dzieła! Pora na stworzenie kuli DIY – takiej tylko dla mnie, bądź też dla kogoś wyjątkowego.

Musujące kule do kąpieli

Musujące kule do kąpieli – przepis

Przygotuj:

  • 1 szklankę sody.
  • 1/2 szklanki kwasku cytrynowego.
  • 3 łyżki oliwki dla dzieci.
  • 1 łyżeczkę olejku zapachowego.
  • Suszone płatki kwiatów.
  • Foremki (może za nie służyć filiżanka).

Krok po kroku:

Do dużej miski wsypuję sodę oraz kwasek cytrynowy. W dłoni już mam oliwkę, którą dodaję powoli. W międzyczasie mieszam i dodaję olejek zapachowy. Jeśli mikstura nie ma konsystencji mokrego piasku wlewam odrobinę wody. Aby urozmaicić moją kulę, dodaje suszone płatki kwiatów. Tak przygotowany, lekko mokry piasek wkładam do formy. W internecie można zakupić specjalne formy do kul. Ja na pierwszy raz korzystałam z filiżanki. Wyszły wtedy takie urocze połówki. Aktualnie zaopatrzyłam się w foremki do jajek o kształtach serca i kwiatka. W tym wypadku wyszło tak dużo masy, że musiałam wspomóc się blachą do muffinek. Zamiast kule do kąpieli powinnam napisać, musujące muffinki kąpielowe. W porównaniu do plastikowych foremek, dobrze sprawdzają się te metalowe, a jeszcze lepiej porcelanowe filiżanki.

Nasze kule pozostawiamy do utwardzenia. Te które robiłam pierwszy raz schnęły przez całą noc. Rano były twarde i gotowe na relaks w wodzie.

Musujące kule do kąpieli

Gotowe kule możemy dowolnie zapakować i podarować komuś w prezencie. Idealnie nadają się na upominek dla mamy, czy przyjaciółki. Jestem pewna, że każdy ucieszyłby się z takiej niespodzianki.

Teraz uciekam do łazienki, bo czas na kąpiel. Po ciężkiej pracy, musujący odpoczynek wskazany. Istotnie nasze kule DIY czekają na przetestowanie. Koniecznie dajcie znać jak Wam wyszły.

Leave a Reply