Nawilżająca odżywka do włosów Alterra

Nawilżająca odżywka do włosów Alterra

Odpowiednia pielęgnacja włosów jest dla mnie bardzo ważna. Dbam, aby ich kondycja była jak najlepsza. Włosy takie jak moje, czyli poddane rozjaśnianiu wyjątkowo szybko ulegają przesuszaniu. Kontynuując dbanie o mocne i zdrowe pasma na mojej półce stanęła nawilżająca odżywka do włosów Alterra. W porównaniu z maską do włosów tej samej marki, którą opisałam w poprzednim wpisie, jej działanie jest odrobinę delikatniejsze.

Nawilżająca odżywka do włosów

Nawilżająca odżywka do włosów firmy Alterra znalazła się w moim koszyku podczas promocji w Rossmannie. Kupiłam ją jako uzupełnienie pielęgnacji razem z maską do włosów. Chciałam, by razem z nią na przemian odżywiły mi włosy, bez obciążania.

Co napisał producent

Nawilżająca odżywka do włosów Alterra Bio-owoc Granatu & Bio-Aloes głęboko odżywia i dodaje energii włosom suchym i zniszczonym.

Gwarantowane cechy produktu:

  • Nie zawiera sztucznych barwników, substancji zapachowych i konserwantów.
  • Bez silikonów, parafiny i innych związków ropochodnych.
  • Przebadany dermatologicznie.

Nawilżająca odżywka do włosów Alterra

Alterra nawilżająca odżywka do włosów

Nawilżająca odżywka do włosów Alterra – moja opinia

Odżywkę używałam na przemian z maską od ponad 3 miesięcy. Najpierw normalnie myłam włosy, spłukiwałam szampon, a następnie suszyłam włosy ręcznikiem. Istotne jest wyciśnięcie wody z włosów, ponieważ w innym przypadku odżywka może spływać. Później nakładałam odżywkę, kierując się w stronę końcówek. Przy skórze głowy nie powinno być odżywki, najlepiej zacząć parę centymetrów od głowy. Na końcówkach nie trzeba żałować produktu. Odżywkę pozostawiam na głowie min. 15 minut. Najlepszy efekt uzyskuje się po takim właśnie czasie. Nie ukrywam, że zwykle pozostawiam ją dłużej.

Nawilżająca odżywka do włosów Alterra

Po obfitym spłukaniu odżywki letnią wodą pozwalam włosom schnąć naturalnie. Na co dzień staram się nie używam suszarki. Zauważyłam, że po zastosowaniu tej odżywki mogę lepiej rozczesać włosy. Po zabiegu rozjaśniania było to utrudnione. Do ogromnych zalet tego produktu należy fakt, że jest on cruelty free. Dla mnie to bardzo ważna kwestia. Najkorzystniej jest kupować tę odżywkę na promocji, jednak w cenie normalnej kosztuje ok. 10 zł. Jedynym minusem jest małe opakowanie odżywki. Przy regularnym stosowaniu szybko się zużywa. Mimo wszystko jestem w stanie polecić odżywkę każdej osobie, której włosy potrzebują nawilżenia bez zbytniego obciążenia włosów.

Leave a Reply