Zielona herbata nie tylko smakuje dobrze, ale przede wszystkim niesamowicie orzeźwia. Jej zdrowotne właściwości dodają energii oraz poprawiają samopoczucie. Ja swój zapas uzupełniam w pobliskim sklepie. Udając się na zakupy pozostaje pytanie, jakie zielone herbaty z Biedronki warto kupić? Przygotowałam mini zestawienie zielonych herbat, które przypadły mi do gustu. Tym razem będą to herbaty w torebkach. W porównaniu z herbatami sypanymi, są ekspresowym sposobem na błyskawiczne zaspokojenie pragnienia. Zatem pora nastawić czajnik na herbatę i zabrać się do czytania.

Zielone herbaty z Biedronki

Green Hills, czyli Zielone Wzgórza to marka własna Biedronki. Charakteryzuje się niską ceną i szerokim wachlarzem smakowym. Pod skrzydłami tej marki zrodziło się mnóstwo różnych rodzajów herbat. Od zielonych, poprzez owocowe i na czarnych nie kończąc. Wymyślane są nowe smaki na dany miesiąc, czy okazję. Uwagę moich oczu przykuwają wszelkie kombinacje z zieloną herbatą. Czasami zdarzy mi się natrafić na promocję, tak było np. z herbatą japońską. Nabyłam wtedy jej dwa rodzaje. Jednego opakowania już nie ma, bo tak bardzo mi smakowała. Herbata kosztowała wtedy zaledwie 1,99 zł za 15 torebek!

Zielone herbaty z Biedronki

Tak jak wcześniej wspomniałam, herbatę zakupiłam na promocji za niecałe 2 zł. Za taką ceną było żal nie wziąć. Miłość do zielonej herbaty japońskiej narodziła się kiedy byłam chora. Podczas przeziębienia, nie tylko mnie rozgrzewała, ale na prawdę podbiła kubki smakowe. Oczywiście piję ją bez cukru i nie wyobrażam sobie inaczej.

Zielona herbata z Biedronki

Do kubka wkładam torebkę z herbatą i zalewam 200 ml gorącej wody. Na opakowaniu napisane jest, by zaparzać 2-3 min. Ja poświęcam na to zdecydowane więcej czasu. Czasami herbata parzy się nawet pół godziny. Jest wtedy intensywniejsza w smaku. Taka wersja bardziej mi odpowiada. Herbata kukicha pozostanie na długo jedną z moich ulubionych napojów. Pijam ją podczas pisania i relaksu. Przeziębienie jakoś łatwiej przechodzi w towarzystwie tej zielonej, organicznej herbaty.

Zielone herbaty z Biedronki Green Hills

Zielone herbaty z Biedronki

Na pierwsze zaparzenie z Green Hills idzie Herbata zielona liściasta Sencha z owocem papai i kwiatem pomarańczy o smaku liczi. Nabyłam ją w cenie standardowej, tzn. po 3,99 zł. Tyle kosztują zazwyczaj herbaty Green Hills 20 torebek. Wąchając torebkę wyczuwam egzotyczną woń. Na główny plan wybija się pomarańcza. W połączeniu z papają są na prawdę ciekawym miksem.

Herbata Zielona Liściasta Sencha z owocem papai i kwiatem pomarańczy o smaku liczi.

Postępując zgodnie ze sposobem przygotowania napisanym na opakowaniu. Do filiżanki wkładam torebkę herbaty i zalewam 200 ml gorącej wody. Trzeba pamiętać, by nie była wrząca. Zaparzam od 2 do 3 minut. Nic się jednak nie stanie, kiedy przedłużymy ten proces.

Zielone herbaty z Biedronki

Herbata zielona liściasta Sencha z płatkami róży i kwiatem bzu czarnego o smaku mango to mój kolejny wybór. Kosztowała mnie również 3,99 zł. W torebkach piramidkach możemy zauważyć kolorowe drobinki. Nie sądziłam, że tak dobrane składki mogą mogą być tak smaczne. Mango zajadam, jak tylko jest dostępne w sklepach. Nie wahałam się długo przed zakupem. W lato od czasu do czasu pijam tę herbatę. Lubię ją, ponieważ w smaku wybijają się głównie owoce.

Zielona herbata z Biedronki

W przygotowaniu zielonej herbaty istotna jest temperatura. Kluczowe jest pilnowanie, by było to pomiędzy 85°, a 90°C. W tym wypadku też zalewamy herbatę 200 ml wody, pozostawiając na minimum 2 minuty.

Zielone herbaty z Biedronki

Herbata zielona + Matcha o smaku ananasa i kokosa jest moją ulubioną herbatą z Green Hills. Kupiłam ją stosunkowo niedawno. Powinna być nadal dostępna w Biedronce. Pudełko z 20 torebkami po 30 g kosztuje 3,99 zł. Herbata wyróżnia się delikatnym smakiem. Nawet po dłuższym zaparzaniu nie jest mocna. Zapach jest słodkawy, co nie odbija się w smaku. Czuć ananasa i kokosa, które potrafią nieźle orzeźwić.

Zielona herbata z Biedronki

Herbatę przygotowuję podobnie jak poprzednią. Na opakowaniu jest napisane, aby zalać 200 ml gorącej, ale nie wrzącej wody. Zaparzać 2-3 minut. Tak też robię i po chwili rozpoczynam mój herbaciany rytuał.

Czas na herbatę i podsumowanie

Zielone herbaty z Biedronki

Piję herbatę, nie tylko by ugasić pragnienie. Bez wątpienia zielona herbata jest dobrym sposobem na chwilę tylko dla siebie. Zgodnie z tym co mówią i piszą, ten napój to samo zdrowie. W odróżnieniu od innych rodzajów herbat, zielona ma właściwości uspokajające. Nie bez przyczyny mówi się, by wypić ją dla spokoju ducha. Także na zdrowie!

5 1 vote
Article Rating