Kluczowe w codziennej pielęgnacji jest staranne oczyszczanie twarzy. Jest to szczególnie ważne dla tłustej cery, która nadmiernie wydziela sebum. Zatkanym porom na ratunek przychodzi Ziaja pasta oczyszczająca z liśćmi manuka. Z zaskórnikami walczy na zaawansowanym poziomie i kosztuje niewiele. Przyjrzyjmy się bliżej kosmetykowi wszech czasów według według ocen wizażanek.

Ziaja pasta oczyszczająca

Co napisał producent

Ziaja pasta oczyszczająca przeciw zaskórnikom liście manuka to głęboko oczyszczający, spłukiwany produkt w formie gęstej pasty ze ścierającymi drobinkami. Skutecznie redukuje niedoskonałości skóry, przywraca skórze naturalną równowagę i świeżość, zapobiega powstawaniu zaskórników, przeciwdziała tworzeniu nowych niedoskonałości.

Substancje czynne głęboko oczyszczające w paście Ziaja Liście Manuka:
– ekstrakt z liści Manuka o działaniu antybakteryjnym,
– zielona glinka o działaniu ściągająco-normalizującym,
– aktywna baza myjąca.

Ziaja pasta oczyszczająca

Jak stosować pastę głęboko oczyszczającą Ziaja?

SPOSÓB UŻYCIA: Rozprowadzić pastę na dłoniach i umyć twarz przy użyciu wody. Omijać okolice oczu. Stosować w zależności od potrzeb, 3-4 razy w tygodniu.

Ziaja pasta oczyszczająca – moja opinia

Pastę głęboko oczyszczającą Ziaja używam z przerwami od wielu lat. Dowiedziałam się o niej, kiedy przeglądałam najwyżej oceniane kosmetyki na Wizażu. Stosuję ją na przemian, z innymi produktami oczyszczającymi, do 3 razy w tygodniu. Latem, gdy skóra bardziej się poci, a pory non stop się zapychają jest to mój sposób szybkie odświeżenie.

Pasta oczyszczająca

W tego typu kosmetykach pielęgnacyjnych istotny jest skład. Po pierwsze Aqua, czyli woda. Następnym miłym zaskoczeniem jest Hydrated Silica – krzemionka. Kolejny składnik to Glycerin, mający zapewnić nawilżenie. Na czwartym miejscu SLES, który często jest mylony z SLS, silnym środkiem myjącym. Tego drugiego należy unikać, szczególnie jeśli macie bardzo wrażliwą cerę. Sama też, powoli wykluczam kosmetyki z SLS. SLES, czyli Sodium Laureth Sulfate można spokojnie używać w kosmetykach niespłukiwanych nawet do stężenia 50%. Jego stężenie w produktach zmywalnych może być dowolne. Składnik ten w połączeniu z innymi substancjami powierzchniowo czynnymi, zapewniają delikatne mycie.

Peeling do twarzy

Konsystencja jak na pastę przystało. Nie lejąca się, biała, z zielono-niebieskimi drobinkami. Zmywająca się bezproblemowo z twarzy, jednak z włosów już niekoniecznie. Twarz po użyciu pasty jest miękka w dotyku i skrupulatnie oczyszczona.

Peeling do twarzy

Podsumowując produkt jest dobry dla cery tłustej, jednak osoby z wrażliwszą skórą powinny stosować go znacznie rzadziej. Kosztuje niewiele, bo ok. 8 zł i jest szeroko dostępny. Sprawdzi się jako dodatek do pielęgnacji i pomoże w walce z niedoskonałościami.

0 0 votes
Article Rating