L.U.C.

L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra otwierają MFF Tofifest!

MFF Tofifest oficjalnie rozpoczęty! Na koncercie otwarcia wystąpili L.U.C. wraz z Rebel Babel Film Orchestra, oddając hołd polskim kompozytorom. Muzyka ze starych i dobrze znanych filmów, zabrzmiała w nowoczesnym wydaniu. Relacja z pierwszego planu  napisana w duchu piosenki Henryka Warsa – Ach jak przyjemnie.

L.U.C.

Zanim zabrano nas na wycieczkę muzycznym repertuarem Krzysztofa Komedy i Jana A.P. Kaczmarka, wręczono Złote Anioły. Nagrodę za niepokorną twórczość otrzymała Maja Ostaszewska. Prezesa TZMO Jarosława Józefowicza wyróżniono nagrodą specjalną. Flisaki Tofifest, przyznawane twórcom związanym z regionem kujawsko-pomorskim, z rąk prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, otrzymali Joanna Koroniewska-Dowbor oraz Robert Wichrowski.

Maja Ostaszewska, Joanna Koroniewska-Dowbor, Jarosław Józefowicz, Michał Zaleski

Miłośnicy kina mieli nie lada gradkę rozpoznawać utwory z filmów: Romana Polańskiego, Marca Fostera, czy Jerzego Hoffmana. Artyści co chwilę przygotowywali muzyczne zagadki, niekoniecznie oczywiste. Byłam pod wrażeniem wykonania melodii z Dziecka Rosmeary, przedstawionej z zupełnie innej strony. 

Dorota Miśkiewicz

L.U.C. wystąpił w towarzystwie Doroty Miśkiewicz i Marii Sadowskiej. Wokalistki dały czadu, podkreślając niezależny charakter Tofifestu. Marię Sadowską miałam przyjemność wcześniej zobaczyć w filmie “Dzień Kobiet”. Na scenie również sprawdziła się znakomicie.

Maria Sadowska

Miło było posłuchać toruńskiej orkiestry Rebel Babel oraz Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży. Jako rodowita torunianka jestem dumna, że w Kujawsko-Pomorskim tak wiele się dzieje. Niewątpliwie, różnorodne wydarzenia kulturalne pokazują, jak potrafi wyrażać się nasz region i inspirować.

L.U.C.

Po więcej zdjęć z wydarzenia zapraszam na Facebooka.

Leave a Reply