Metoda OMO

Metoda OMO – świadoma pielęgnacja włosów

Metoda OMO jest jednym z sekretów świadomej pielęgnacji włosów. Od kiedy ją wprowadziłam, moje włosy łatwiej się rozczesują i lepiej znoszą intensywne zabiegi rozjaśniania. W zależności od ich potrzeb i kondycji używam odpowiednich rodzajów odżywek i szamponów z serii Hair in Balance od ONLYBIO.

Metoda OMO – jak ją stosować?

Skrót OMO oznacza Odżywkę – Mycie – Odżywkę stosowane w podanej kolejności. Zanim przejdziemy dalej, warto poznać takie zagadnienia jak: PEH – proteiny, emolienty i humektanty, aby idealnie dopasować metodę OMO do swojego typu włosów. O równowadze PEH pisałam wcześniej i przygotowałam pomocną infografikę dla początkujących. Metodę OMO najlepiej stosować tak, żeby po pierwsze wzmocnić/nawilżyć włosy, po drugie oczyścić skórę głowy i po trzecie zamknąć łuskę włosa.

O jak odżywka proteinowa

Na mokre, odciśnięte z wody włosy nałóż odżywkę proteinową. Pamiętaj, aby zachować odstęp od skóry głowy. Odżywka dokładnie się rozprowadzi, kiedy wczeszesz ją szczotką. Sporą porcję produktu wyciśnij na dłonie i zacznij nakładanie wprasowując ją od końcówek ku górze. Nawet z zamkniętymi oczami dasz radę, bo od razu wyczujesz intensywnie słodki zapach zbliżający się do nozdrzy. Odżywka proteinowa ma za zadanie odbudować włosy i zapobiegać ich łamaniu.

Metoda OMO - odżywka proteinowa

M jak mycie włosów

Nie spłukując poprzednio nałożonej odżywki, nałóż szampon na skórę głowy. Nie ma potrzeby wylewać szamponu na całe włosy, gdyż zrobi to ociekająca piana. Teraz skup się na masażu czubka głowy spienionym szamponem (ja rozwadniam szampon w dedykowanym pojemniku do tworzenia piany, ale można to zrobić też w zwykłej misce lejąc wodę z prysznica). Jeśli dopiero zaczynasz świadomą pielęgnację wybierz szampon rypacz, który dokładnie oczyści skalp i włosy z pozostałości po innych kosmetykach.

Szampon rypacz ONLYBIO Ilonapisze

O jak odżywka emolientowa

Po spłukaniu szamponu i pierwszej odżywki pora na ostatnią odżywkę emolientową. Jej rolą jest otoczenie włosów barierą ochronną i zamknięcie pielęgnacji. Pozostaw ją na włosach na czas prysznicu, na kilka minut. Już przy nakładaniu odczujesz różnicę, włosy staną się “lejące” i przyjemne w dotyku.

Metoda OMO – zabezpieczenie końcówek

Kończąc swoją świadomą pielęgnację, tuż przed suszeniem wklep olejek zabezpieczający końcówki. Jest to serum na zniszczone końcówki włosów. Dodatkowo chroni przed gorącym powietrzem z suszarki i pięknie pachnie. Wyciśnij dwie lub trzy dozy produktu i rozsmaruj w dłoniach. Omijaj okolice skóry głowy.

Olejek na końców Ilonapisze

Tak skomponowana pielęgnacja włosów zajmuje maksymalnie pół godziny. W czasie, kiedy odżywki się wchłaniają, można dokończyć prysznic lub zrobić domowe SPA. Po wysuszeniu włosów od razu widać efekty. Moje włosy są zdrowsze i łatwiejsze w stylizacji od czasu dobrania kosmetyków do ich potrzeb. Marki ONLYBIO używam od dawna i mam swoje ulubione produkty. Są nimi m.in. odżywka emolientowa oraz delikatne szampony balansujące. A wy jakie macie ulubione produkty ONLYBIO?

Leave a Reply